Jste na stránce: Hlavní | Základní škola | Mimořádné opatření vlády

Návrat do školních lavic 25. 5. 2020

Vážení rodiče,

podle dostupných a platných informací je návrat žáků do naší školy opravdu možný dne 25. 5. 2020. Pro nás ve škole to znamená zabezpečit výuku v rozsahu distančního vzdělávání (= to, co posíláme Vám a co s dětmi děláte doma), dále zabezpečit nařízené hygienické potřeby (dezinfekci, jednorázové ručníky, ... - tohle všechno jsme měli zajištěné a běžně jsme používali již před epidemií), dále počet žáků v učebně do 15, rozestupy a dostatečnou vzdálenost dětí mezi sebou během výuky (toto již v podstatě také fungovalo kromě dětí v ředitelně - proto děti z 2. a 5. ročníku budou mít zřízenou třídu v MŠ, která v té době nebude ještě celá v provozu). Ve školní jídelně budou zabezpečené obědy v plném rozsahu.

Ze strany Vás, rodičů a zákonných zástupců, je nástup dětí dobrovolný, to znamená, že záleží čistě na Vás, jestli děti do školy pošlete, nebo ne. Pokud pošlete, budeme potřebovat čestné prohlášení v den nástupu o tom, že nežijete ve společné domácnosti s rizikovou osobou (to je osoba starší 70 let, nebo chronicky nemocná), dále zde musí být uvedeno, že v této době ve Vaší domácnosti nikdo není v nařízené karanténě nebo pozitivní na COVID-19.

Pokud své děti do školy nepošlete, nebo nemůžete z výše uvedených důvodů rizikovosti poslat, a dál budete potřebovat čerpat Ošetřovné, budete muset vyplnit podobné prohlášení pro úřady, které Vám ošetřovné vyplácí. Zároveň Vám zůstane povinnost domácího vzdělávání, dál budeme vyvěšovat úkoly na web. Vzhledem ke školní výuce však budeme nuceni omezit online výuku přes aplikaci Skype nebo Whatsapp.

Prosím Vás o informaci do 7. 5. 2020, zda Vaše dítě nastoupí zpět do ZŠ 25. 5., buď zprávou sms, na whatsapp, e-mail, nebo telefonátem, abychom s ním počítali a mohli doladit vše potřebné pro bezpečnost všech lidí ve škole.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na shledanou.

Za kolektiv ZŠ

Mgr. Mirka Randová, dne 1. 5. 2020

dne 15. 4. 2020

Vážení rodiče, milí žáci, milé děti,

s velkou pravděpodobností se nám začal rýsovat obzor vládních opatření k uzavření škol. Po tiskové konferenci ministra školství ze dne 14. 4. 2020 je pro 1. stupeň ZŠ a mateřské školy možný návrat do školního prostředí k 25. 5. 2020. Má to ještě nějaká ALE, která se za pochodu dolaďují, vláda je ještě specifikuje, bude to mít nějaká omezení, pravděpodobně nebudeme moci nastoupit všichni najednou a budeme muset dodržovat některá ustanovení. Máme ale dostatek času se na návrat připravit a o všem Vás budeme včas informovat.

Mgr. Mirka Randová, ředitelka školy

Od 18. 3. 2020 zavíráme do odvolání i MŠ Česká Kubice v návaznosti na opatření vlády ČR po domluvě se zřizovatelem školy.

!!! MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ Ministerstva zdravotnictví!!!

- od 11. 3. 2020 se zavírají všechny základní školy v ČR (tedy i ZŠ Česká Kubice) jako opatření proti šíření viru COVID-19.

Vzhledem k tomu, že nevíme, jak dlouho bude toto opatření trvat, budeme na www.zsamskubice.cz od pondělí 16. 3. 2020 vyvěšovat pravidelně domácí úkoly pro všechny ročníky.