Jste na stránce: Hlavní | Mateřská škola | O školce

Mateřská škola v České Kubici je od školního roku 2013/2014 dvoutřídní.

V přízemí se nachází třída Berušky, s prostornou hernou,která navazuje na třídu se stolečky- určené na tvořivé a pracovní činnosti, a také jako jídelna. Ze třídy se dá projít do přípravny jídel- zde se připravují svačiny pro děti a nabírá oběd, ten se vozí přes chodbu ze školní jídelny. (V naší školce děti do jídla nenutíme, snažíme se je jen vhodně motivovat - vlastním příkladem, pestrou a zdravou stravou, možností ovlivnit množství nabraného jídla). Dále se v přízemí nachází šatny a koupelny s WC pro děti - kde je dbáno na soukromí každého dítěte.

V prvním patře je druhá třída Ježečci,podkrovní s prostornou hernou, koupelnou s WC a šatnou. I zde je přípravna jídel, svačiny a obědy se posílají výtahem z přízemí.

Na budovu školky navazuje školní zahrada, která je vybavena krytým pískovištěm, dřevěnou lodí, průlezkami se skluzavkou a horolezeckou stěnou, tabulí na kreslení křídami, didaktickými tabulemi a domečkem na hraní. V teplých měsících využíváme zahradní terasu na dopolední a odpolední svačinky dětí a tvořivé výtvarné činnosti. Zahrada s terasou je přístupná rovnou ze třídy Berušek.

V zimě a za nepříznivého počasí využíváme s dětmi sportovní halu nedaleko naší MŠ. Dětem je dopřán dostatek volného pohybu nejen během pobytu venku, ale i v interiéru školky, s ohledem na prostory a bezpečnost.

V denním programu je respektována individuální potřeba aktivity, spánku a odpočinku jednotlivých dětí. Starším dětem a dětem s nižší potřebou spánku je nabízen jiný klidný program místo ležení.