Jste na stránce: Hlavní | Mateřská škola | Předškoláci

Vážení rodiče předškolních dětí,

i v době, kdy nemohou Vaše děti navštěvovat mateřskou školu, v důsledku šíření nemoci COVID-19, je velmi důležité mít i doma zavedený nějaký režim, nezahálet, dětem se věnovat a připravovat je na vstup do první třídy, který se letos uskuteční bohužel bez přítomnosti dětí u zápisu.

Je jaro, a to přímo nabádá k různému tvoření s dětmi. Rozvíjejte jejich jemnou motoriku a společně tvořte jarní dekorace, stříhejte, malujte, vyrábějte květiny, zvířátka, chystejte velikonoční výzdobu. Na internetu je inspirace mnoho (např. na www.pinterest.cz, www.krokotak.cz, https://edu.ceskatelevize.cz/stupne-vzdelavani )

Povídejte si s dětmi, čtěte jim pohádky, zpívejte si. Obohacujete jim tak slovní zásobu.  Modelujte, skládejte stavebnice, puzzle, hrajte společenské hry. Nechte děti doma pomáhat a zapojujte je do každodenních činností v domácnosti.

I tyto zdánlivé maličkosti připravují Vaše děti na budoucí úspěšné zvládání školní docházky a jsou velikým vkladem do jejich života.

S pozdravem MŠ Česká Kubice